Site Ekle - Reklam  Site Hakkında  E-Posta Grubu

 Ana Sayfa > Uygulama > Laminant Parke Döşenmesi
Laminant parke döşenmesi
 

Haberler

Projeler

Kariyer

Şantiye

Fiyatlar

Faydalı bağlantılar

Testler

Bilgisayar programları

Kütüphane

Bir fincan kahve

Ajandanız

Akademik Çalışmalar

E-Posta grubumuz

 


  Laminant parke döşenmesi
   
  Laminant zemin döşemesini, sert alçı mevcut parke veya fayans gibi kuru olan her türlü zemine serbestçe serebilirsiniz. 
   
  Döşenecek zemin temizlenmeli ve ayak sesi yalıtımı sağlamak için polietilen izole levha ile beslenmelidir.
   
  Mekanın köşesinden olmak koşulu ile işe başlayın. Kullanılacak taraf duvara doğru olmalıdır. Duvara olan uzaklık yaklaşık 15 mm. olmalıdır. Bu mesafeyi uygun bir kama ile sabitleyin. Bir sıranın on şeridini yine bir çekme demiri ile duvara 15 mm. mesafeye getirerek ayarlayın.
   
  İlk sıranın son şerdine bir dayamak köşebendi yardımı ile, gereken genleşme miktarı dikkate alınarak, duvara olan mesafe işaretlenmeli ve şerit bu işaret boyunca kesilmelidir. İlk şerit sırası tutkalsız yatırılır.
   
  Üst tüylü tarafa uzunlamasına ve alın kısmına bolca tutkal sürün. Derzlerin neme karşı korunması için tutkal tüm malzemeyi kapsayacak şekilde sürülmelidir. Dışarı sızan tutkalı hemen nemli bir bezle silin.
   
  Hasardan kaçınmak için döşeme işleminde bir vurma takozu kullanın. Bu takoz özel olarak kenar konstrüksiyonu için geliştirilmiştir.
   
  İlk üç sırayı döşedikten sonra, tutkalın sertleşebilmesi için, yaklaşık bir saat bekleyin. Germe kuşaklarını yerleştirin. Bütün zemin döşendikten sonra son şerit sırasını bir çekme demiri ile duvara 15 mm. mesafeye ayarlayın. 
      


 


Eğitim - Firmalar - Yapı malzemeleri - Uygulamalar - Mimarlık Mühendislik - Konulara göre indeks - Mevzuat - Mesleki Kuruluşlar - Dünyadan Linkler - Fuarlar - Proje Yönetimi - Yapılar - Ünlü Mühendisler - Diğer