Site Ekle - Reklam  Site Hakkında  E-Posta Grubu

 Ana Sayfa > Ajandanız > 2. ÜNİVERSİTELER ARASI YALITIM YARIŞMASI

2. ÜNİVERSİTELER ARASI YALITIM YARIŞMASI

İzocam Son Başvuru 19 Kasım 2001 

İzocam, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerine yalıtım sektörünü tanıtmak ve bu yönde ihtisaslaşmalarını teşvik etmek amacıyla geçen yıl başlattığı Üniversitelerarası Yalıtım Yarışması’nın bu yıl ikincisini düzenliyor. 

İzocam tarafından gelenekselleştirilmesi amaçlanan “2. Üniversitelerarası Yalıtım Yarışması”nın bu yılki konusu: “Binalarda Isı Yalıtımı ve Enerji Tasarrufu”. 

Üniversitelerin Makina Mühendisliği, Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinin son sınıflarından 1’er kişi olmak üzere toplam 3 öğrenciden oluşan ekiplerin katılacağı yarışmaya son başvuru tarihi 19 Kasım 2001’dir. 

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan yarışmanın her yıl yapılarak gelenekselleşmesi ve  üniversite öğrencilerine yalıtım bilincini aşılaması amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda öğrenciler, estetiğin yanısıra enerji ekonomisi için en uygun yalıtım malzemelerini kullanabilecekleri, TS 825’e göre ısı yalıtım hesabı yapabilecekleri projeler sunarak ön elemeye katılacak ve bu ön elemede  başarılı olan ekipler Mayıs ayında final yarışmasına katılacaklardır. 

Yarışmada birinciliği kazanan üniversitenin öğrencileri yapı sektörünün en önemli fuarlarından biri olan, Almanya - Münih’de yapılacak Bau 2003 Fuarı’na götürülecek ve yapı sektörü ile ilgili firma ve ürünleri tanımaları sağlanacaktır. Ayrıca yarışmada ikinci ve üçüncü olan üniversitelerin öğrencilerine de çeşitli para ödülleri verilecektir.

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi için;

 Meral Pırlant Tel: 0 800 211 43 86  e-mail:pirlantm@izocam.com.tr

 

Haberler

Projeler

Kariyer

Şantiye

Fiyatlar

Faydalı bağlantılar

Testler

Bilgisayar programları

Kütüphane

Bir fincan kahve

Ajandanız

Akademik Çalışmalar

E-Posta grubumuz

 Eğitim - Firmalar - Yapı malzemeleri - Uygulamalar - Mimarlık Mühendislik - Konulara göre indeks - Mevzuat - Mesleki Kuruluşlar - Dünyadan Linkler - Fuarlar - Proje Yönetimi - Yapılar - Ünlü Mühendisler - Diğer